A Pilis-Dunakanyar legszebb részén, Szentendrén élek, mióta megszülettem. Nagypapám, a Kossuth-díjas Barcsay Jenő festőművész tanítványaként tevékenykedett, és alkotott szebbnél szebb festményeket, egészen 83 éves koráig. Gyerekkoromban rengeteget ültem mellette, és csodáltam alkotásait. Talán ez az oka annak, hogy több éve művészettel foglalkozom.
Művészetem
Először grafikákkal kezdtem a pályafutásom, még gyermekként, majd a húszas éveim közepén vésőt fogtam a kezembe, elkezdtem fa vésett technikával foglalkozni, majd áttértem az akril, és olaj festészetreAutodidakta módon tanultam, "mesterem" nem volt.
Költészet, könyv írás
Esténként sokszor tollat ragadtam, és írtam rövid verseket, amiket elkezdtem megosztani különböző online felületeken, amik annyira sikeresek lettek, hogy több neves oldalon is helyet kaptak, valamint több pályázatot is sikerült velük nyernem. Azóta ezt a tevékenységet aktívan folytatom, és több társulatba is csatlakoztam. 2023-ban megírtam a "Csendes pokol - Élet az agorafóbiával" című könyvem, amely kereskedelmi forgalomban is kapható, majd következő könyvem, "Utazás a célok felé" címmel, mely egy művészeti és verses kötet.
2023-ban megnyertem az év verse díját, majd 2024-ben, eddigi írói karrierem legnagyobb elismerését, a Dsida Jenő emlékdijat, ami által 2024-től viselhetem ezt a kitüntető címet.
Motivációk, célok
Természetgyógyász, kulturális rendezvényszervező, pedagógiai és családsegítő szakmáim elősegítettek abban, hogy elkezdjek mentális betegségekben szenvedő embereknek segíteni, beszélni a művészet jótékony hatásáról, emellett fontosnak tartom a művészet szerepét a re-integrációban is.
Egyik fő célom egy művészetterápia létrehozása, a mentális betegek segítése a festés, írás és költészet segítségével.
Polnai Gábor: A csendes pokol - Élet az agorafóbiával
Polnai Gábor: Utazás a célok felé