A digitális nevelés kérdése szülőként manapság már megkerülhetetlen, hiszen a mindennapjaink szerves részét képezik az okoskütyük, mint a mobil, a tablet vagy az okosóra. Mi, felnőttek is sokszor a kezünkbe vesszük a telefont, azon nézünk filmeket, használjuk a közösségi médiát, játszunk, zenét hallgatunk, olvasunk. Ezt a csemetéink is látják, és persze utánozni is akarják.
Nálunk Csengének (9 éves) már van saját telója, amit persze szülői felügyelettel használ, de már igénye van a digitális térre. Az osztálytársak is neteznek, mobiloznak, Robloxoznak, így nem csoda, hogy ő is akar, szülőként pedig hatalmas dilemma, hogy mennyire engedjük neki ugyanezt. Emellett mi rengeteget olvasunk a neten a kisebbik csemetével is. A Meskete.hu meséi és hangosmeséi szerves részét képzik a mindennapjainknak, és persze a gyerekek is látják, hogy anya online dolgozik és lazul.
Mivel én minden felmerülő kérdésre, problémára a könyvekben keresem a választ, így ebben az esetben sem volt ez másként, és meg is találtam a tökéletes könyvet! Tóth Dániel – Digitális nevelés című két részes kötete olyan fontos kérdésekre adja meg a választ, mint például, hogy
Persze számos más fontos kérdés foglalkoztat minket szülőként a digitális világgal kapcsolatban, ez a könyv pedig egy remek útmutató. Én személy szerint nagyon értékelem azokat a könyveket, melyek okosan vannak felépítve, a Digitális nevelés pedig zseniálisan összeszedett, olvasmányos, és jól felépített könyv. Tóth Dániel számomra egy rendkívül hiteles szerző, egyrészt azért, mert pszichológus, aki közel 15 éve kutatja a digitális világ jelenségeit, másrészt viszont szenvedélyes gamer is, aki pontosan tisztában van vele, milyen is ez a világ játékos szemmel.
A Digitális nevelés minden korosztályt érintő kérdésre kitér, nemcsak arra, hogy vezessük be csemeténket a digitális világba, majd mikor és hogyan engedjük ott egyedül bóklászni, de kamaszokat és felnőtteket érintő kérdésekre is kitér. Kamaszok és fiatal felnőttek számára is hasznos olvasmány lehet, de szülőként mindenképp csak ajánlani tudom. Ha pedig még többet szeretnénk tudni digitális világot érintő kérdésekről szülőként, akkor a Digitális Nevelés Szülői Klub Facebook csoport is nagyon hasznos lesz a számunkra.
Tóth Dániel könyve hiteles és reális képet fest a digitális világról, nem célja, hogy megrémüljünk, vagy sutba dobjuk a kételyeinket, hanem hogy tisztában legyünk az előnyökkel és a veszélyekkel egyaránt. Biztos vagyok benne, hogy a Digitális nevelés egy olyan könyv, amit nem csak egyszer lapozunk fel.
Ezt a cikket írta: Kőszegi-Arbeiter Anita hivatalos szerző
Kőszegi-Arbeiter Anita vagyok, két kislány boldog édesanyja, másodsorban meseíró, aki imád olvasni és történeteket kitalálni. Kezdetben fantasy és thriller novellákat írtam, aztán Csenge lányom elérte azt a kort, amikor a mesék akkor a legizgalmasabbak, ha ő is a részese lehet. Így hát együtt, kettőnk fantáziájának segítségével alkotunk meg új világot, ami tele van csodával és varázslattal. Minden este e...