Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel számolok be; Király Béla: Harold Story című könyvéről, amelyet én magam olvastam el esténként a 8 éves kisfiamnak, amikor még csak ez az első rész volt elérhető. Azóta már a folytatás, a második rész is megvásárolható, ez a beszámoló még csak az első könyvről szól.
Király Béla könyve egy igazi ifjúsági könyv - ahogy a szerző is szokott rá hivatkozni, hiszen nem mondanám én sem mesének, bár tény, hogy gyerekeknek szól. A célközönség azonban inkább a kisiskolás korosztály. Az én kisfiam másodikos és élvezte minden sorát, bár azért kritikát is megfogalmazott.
A történet egy olyan visszahúzódó fiúról szól, aki inkább TV-zik, számítógépezik és otthon ül, minthogy sportolna vagy eljárna társaságba. Egyszer aztán hirtelen ötlettől vezérelve Harold, a főhős, meggondolja magát és életmódváltásba kezd. Attól kezdve odafigyel arra, hogy mit eszik, mennyit mozog és tudatosan fejlődik, még zenélni is megtanul.
A gyerekek számára az életmódváltást számos sikerélménnyel támasztja alá a szerző és Harold a történet egy pontján már egy izmos, sportos fiúvá érik, akinek barátnője is lesz, akivel közös kalandokat élnek át.
A történet végén kiskaput hagy az író a folytatásra, ami mint kiderült azóta, már meg is született, így kíváncsian várom majd azt a kötetet is, hogy hová fejlődik kettejük kalandja.
Egyedüli kritikaként én is azt tudnám megfogalmazni, amit a kisfiam, hogy a rajzok túl egyszerűek. A szereplőket általában hátulról látjuk, és sehol nem látszik az arca. A kicsit "paintes" beütésű grafika azonban mit sem ront el a történetből ami talán én magam is bejárhattam volna ha nem maradok számítógépfüggő :)
Az, hogy mennyire ösztönző egy ilyen történet egy kisiskolás számára, mi sem bizonyítja jobban, minthogy az estimese után, miután átvittem a könyvet a másik szobába, mire visszaértem, a kisfiam a földön fekvőtámaszozott :)
Köszönjük Király Bélának a mesekönyvet és a motiváló, sportra ösztönző történetet Haroldról!
Ezt a cikket írta: Gutási Gábor meseíró
Webfejlesztő, vállalkozó és nem utolsósorban; családapa. Egy 7 éves kisfiú és egy 3 éves, csöppnyi kislány boldog apukája. „Életem során jelentős szerep jutott kedvenc időtöltésemnek, az írásnak. Már kisiskolás korom óta esszéket és verseket küldtem a helyi újságba, majd felnőttként éveken át vezettem saját apukás blogomat, mellette pedig szülővárosom heti lapjában vezettem a rendszeresen megjelenő infor...