A Fióktündér.
Egy tavaszi napon különös zörej szűrődött ki a gyerekek, Zoé és Peti, asztalfiókjából. Először hallkan alig hallhatóan, majd egyre fokozódott a zaj.
A fiókban nagy káosz uralkodott, szanaszét hevertek a bedobált festékek, a ceruzák és a zsírkréták: ők csaptak ekkora lármát.
A rendetlenség miatt, senki sem találta meg a saját helyét, és nem tudta hová menjen, hogy kényelmesen elférjen. Minduntalan rálépett valaki valakinek a lábára. És ezzel kezdődött a veszekedés, ami már olyan hangos lett, hogy beleremegtek a plüssmacik a polcon.
Egy idő után a fiókban az írószerek, a filcek is azon versenyeztek, hogy melyikük a fontosabb, és kire van nagyobb szükség.
A színesceruzák és a zsírkréták is hadban álltak már egymással. Morgolódtak és hangoskodtak. Vajon a csodás piros vagy a kedves zöld szín a szebb? Mégis ki az, aki különleges, a radír, a gyurma, vagy a vízfesték?
Elő is állt büszkén az egyik ceruza, és így kiáltott:
– Én a Piros ceruza vagyok. A tavaszi tulipánok, a nyári rózsák, a kislányok és kisfiúk ajkának színe. Nélkülem nem készülhet el egy rajz sem.
– Én pedig a vidámság színe vagyok, és alapvető, központi szerepem van, ugyanis a sárga, mosolygós napocska nélkül nincs egyetlen gyerekrajz sem– rikkantotta hangosan a Sárga.
– Na, és a Zöld? A fű, a fák, a virágok sem nélkülözhetetlenek! – csatlakozott egy újabb szín.
– Nem beszélve az ég kékjéről, – jelentette ki határozottan a következő ceruza, – hogy rajzolnának a gyerekek bodros, bolyhos felhőket az égre? A tengerek, a tavak színe is én vagyok.
– Én vagyok a legfontosabb! – dobbantott a lábával katonásan, és durcásan a Barna. – És punktum!
A vitába bekapcsolódtak vehemensen a zsírkréták is:
– Velünk könnyebben és gyorsabban lehet rajzolni, ügyesen csúszunk, mint jégen a korcsolya vagy a hóban a szánkó.
– Fényesek, és nagyon erősek vagyunk! Messzire látszódnak élénk színeik.
Mindenki egyre mérgesebb és indulatosabb lett. Végül a feldühödött társaság egymásnak esett. És ezzel a fiókban hatalmas zűr keletkezett: erővel akarták eldönteni, melyikük a fontosabb. Szegény plüss játékok már alig bírták ezt a hangzavart, és csak forgatták kétségbeesetten a szemüket.
A zsivaj és a dulakodás zaja már tűrhetetlen lett. Mindenki egyszerre beszélt, kiabált és rikoltozott. Nevetséges volt látni, ahogy a filctoll peckesen járkált és próbált meggyőzni mindenkit a saját igazáról. A Radír-nénje már egyre kétségbeesetten törölte a fiatal, virgonc színesceruzák által okozott firkákat. A Faragó-apó pedig hasztalan vette üldözőbe őket, mivel minduntalan eliramodtak előle, kicselezve őt.
Szerencsére idejében, még mielőtt jobban elfajult volna a vita, meghallotta ezt a Fióktündér. Azon nyomban ott is termett, hogy igazságosan rendet tegyen köztük.
Így hát felemelte varázspálcáját, legyintett egyet-kettőt és azonnal kellemes csend lett. A plüssök megkönnyebbülve felsóhajtottak a polcon, hogy végre nyugodtan folytathatják szundikálásukat.
A Fióktündér kedvesen így szólt a zűrös társasághoz:
– Nyugodjatok meg. Mindenki ugyanolyan fontos. Egyformán szépek vagytok, és mindnyájatokra szükség van. Az erőtök és szépségetek csak összefogással érvényesül igazán. Közösen tudjátok létrehozni, azt a művet, amit a kis alkotók elképzeltek.
Majd ismét intett néhányat a pálcájával. A színesceruzák, a filctollak, a zsírkréták és a többiek elégedetten rendeződtek soraikba, és gyorsan megtalálták a helyüket a fiókban. A rendetlenségnek és a viszálynak pedig többé nyoma sem volt.
Ehhez a meséhez még nem érkezett hozzászólás, legyél Te az első aki véleményezi!
A szerző biztosan nagyon hálás lesz érte!
Ezt a mesét írta: Szomík Szilvia Meseíró, novellaíró
1973-ban Komáromban születtem. Amint megtanultam olvasni, elvarázsoltak a történetek. Általuk megnyílt számomra egy különleges világ, ami azóta is fogva tart. Több felvidéki irodalmi és családi lapban jelentek meg már írásaim, meséim, de különböző zsánerű antológiákba is bekerült néhány prózám, illetve versem.