Kép forrása: saját
Karolin a rongybaba.
KAROLIN A RONGYBABA
Utána settenkedem, mert az mégis csak az ő magánügye, hogy a polcokon sorakozó számtalan rongybabával mit és hogyan játszik, és hogyan teremti meg az ő saját, egyéni mesevilágát.
Észrevesz és behív. Leülök. Felém fordul, kezében az éppen a napokban elkészült új rongybabám, akit Karolinnak neveztem el.
És ezt a kérését még akkor sem lehet visszautasítani, ha soha előtte nem meséltem még senkinek a babáimról.
Karolin egy esős délután érkezett a rongybabákhoz. Új volt még. Minden új volt rajta: a ruhája, a haja, a tiszta arcocskája.
Szépen odaállították a polcra, a többi baba közé. Pontosabban Julcsi és Marcsi a két ikerlány baba közé. A lányok már alig várták az estét, hogy végre kifaggathassák az új jövevényt. Mert este, amikor a ház végre nyugovóra tért, akkor kezdődött az igazi élet rongybabáéknál
Záporoztak a kérdések felé. Ő azonban mogorván húzta össze magán kabátkáját és csak ennyit mormogott az orra alatt.
Döbbent csend lett! Nahát! Milyen kellemetlen egy figura. Pedig a rongybabák mind kedvesek, puhák, szeretnivalóak. Mind egytől-egyig.
A levegő megfagyott. Vége lett a vidámságnak, és a máskor nagyhangú, táncos, kacagós estéből kínos, kellemetlen, csoportban-sutyorgó valami lett. Hirtelen senki sem érezte jól magát, és bár megpróbáltak tudomást sem venni az új jövevényről, mégsem lett jobb a hangulat.
Végül Ildi baba, a háziasszony, piros fejkendővel, penderült mellé összeszedve bátorságát.
Mindenki felszisszent! De Ildit nem közönséges rongyból varrták, benne volt elég öltés és kitartás. Nem hagyta magát!
Döbbenten álltak. Nem értették. Karolin pedig könnyes szemmel hadonászott.
Mindenki kacagott, ujjongott és örült. Körbejárták Karolint úgy vigasztalták. Ő pedig bocsánatot kért viselkedéséért.
Befogadták. Soha akkor vígasság nem volt még a rongybabáéknál mint aznap éjjel.
Honnan tudom?
Hát onnan, hogy másnap reggel még a zongora tetejéről is hiányzott a terítő és lent hevert a földön, pedig minden ablak szorosan zárva volt!
Később láttam, ahogy a fülébe súgja a babának. – Én is szúrok ám néha, és nekem is vannak ilyen gombostűim, de addig jó, amíg akad egy jóbarát, aki kihúzza ezt az emberből. Nem igaz?
És most rajtam volt a sor, hogy könnybe lábadjon mind a két szemem.
Ehhez a meséhez még nem érkezett hozzászólás, legyél Te az első aki véleményezi!
A szerző biztosan nagyon hálás lesz érte!
Ezt a mesét írta: Frankó Kata amatőr író
Frankó Kata vagyok. Óvodapedagógus és Drámapedagógus. A mese a mindennapjaim része. Mesélek a gyerekeimnek, az ovisaimnak és meséket írunk a színjátszósaimmal. A mese az élet csodája.