Kép forrása: Saját
Csillagváró.
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Kiskakas. Naphosszat a szemétdombjáról szemlélte a világot. Amikor beesteledett felült a tyúkocskák mellé a létrára, és várta a hajnalt.
Történt egy nap, hogy sehogy sem tudott elaludni. Kiballagott a szemétdombra. Nézett jobbra, ott a szénaboglya őrködött. Nézett balra, ott meg a Bodri kutya horkolt az ólja előtt. Nézett a magasba, no, ott aztán olyasmit látott, amitől még a csőrét is eltátotta. Egy fényes csillag ragyogott, s egy szikrázó zsákot húzott maga után. Legalább is a Kiskakas annak nézte. Elkukorította magát. Amint ezt meghallotta a legkedvesebb tyúkocskája, kifutott a szemétdombra, mert azt hitte valami baj érte az ő élete párját.
- Mit láttál, én szép koronás hercegem? – Kárálta aggódva.
- Nézz fel az égre! Látod azt a fényességes szekeret? Valami zsákocskát húz maga után. Talán magocskák vannak benne. Én elmegyek megnézem hol esik le a földre?
- Én is megyek veled! Menjünk együtt!
Mentek, mentek mendegéltek, egy patak partjára értek. Ott úszkált a kacsamama kiskacsáival.
- Hová, hová Kiskakas?
- Látod azt a fényességes szekeret? Magocskákat visz a zsákocskában. Megnézzük, hol esik le a földre.
- Mi is megyünk! Menjünk együtt! – hápogták a kacsák.
Így hát mentek tovább. A kiskakas, a tyúkocska, a kacsamama és a kiskacsák.
Mentek, mentek mendegéltek, míg egy útkereszteződéshez értek. Egy nyúl ült az árokparton, s tarisznyájában kotorászott.
- Hová, hová Kiskakas?
- Látod fenn azt a fényességes szekeret? Magocskákat visz a zsákocskában. Megnézzük, hol esik le a földre.
- Én is megyek. Menjünk együtt! – makogta a nyúl.
Így hát vonult a kis csapat. A kiskakas, a tyúkocska, a kacsamama a kiskacsákkal meg a nyúl a tarisznyával.
Mentek, mentek mendegéltek míg egy cukrászdához nem értek. Éppen akkor lépett ki az ajtón a bárány. Tortát vett szép gyapja árán.
- Hová, hová Kiskakas?
- Látod fenn azt fényességes szekeret? Magocskákat visz a zsákocskában. Megnézzük, hol esik le földre.
- Én is megyek! Menjünk együtt!
Elöl ment a Kiskakas, utána a tyúkocska, követte a kacsa család, ott ugrándozott a nyúl tarisznyával a vállán, őket követte a bárány a tortával.
Mentek, mentek mendegéltek, míg egy istállóhoz nem értek. Ütött kopott istállóban egy család ült a jászol előtt, melyből egy kisbaba ragyogó arca tűnt fel. Édesanyja ringatta, édesapja vigyázta.
A kiskakas felugrott a gerendára s elkukorékolta magát:
- Üdvözlünk kis csillagocska! Égből hullott kis magocska! Jöttünk téged köszönteni, jelenléted kihirdetni!
Akkor előlépett a Nyúl. A vállán lógó tarisznyából pici csengőt húzott elő, a gyermek kezébe adta, ő nevetve megrázta. Csilingelt a csengő, hangjára egyre többen jöttek, a bölcső köré gyülekeztek. Ajándékot hoztak sorra. Fügét, diót, narancsot. De a torta sem marad árván, átnyújtotta neki a bárány, amit vett finom gyapja árán. A tyúk a kacsa táncba kezdett. Illegett a szárnyuk, billegett a farkuk. Toppantottak nagyokat pörögtek meg forogtak. A gyermek nézte, nézte, kicsi karját meglengette úgy örült! Apja Anyja szemében könnycsepp ült.
Talán még most is táncolnak, ha azóta el nem fáradtak.
Ehhez a meséhez még nem érkezett hozzászólás, legyél Te az első aki véleményezi!
A szerző biztosan nagyon hálás lesz érte!
Ezt a mesét írta: Papp Mária Ibolya amatőr
Amatőr írónak vallom magam, holott megjelentek meséim novelláim sokféle pályázaton. Korom tetemes, ezért gyakran találkozom olyan kiadói véleményekkel, hogy nem a kor divatja szerint írok. Egy mesét hogyan másként lehet megírni, mint elmondani az unokáimnak s ők rajonganak érte? Vagy az ő szájukból hallani pici történekteket, s magam alakítom át mesévé? Vallom, hogy a mese erkölcsi lecke, mely didaktikus hatásáv...