Kép forrása: saját
A Húúdenagy-Erdő - tizennyolcadik fejezet.
Holistartunk fejezet? – amelyben új nap virrad, valaki féltékeny lesz, és valaki eltűnik
Tivadar kapkodta a virgácsait, maga mögött hagyva a Húúdenagy-Erdő ismeretlen részeit. Na, nem mintha Tivadar félős lett volna. Egy pillanatra sem! Mikor belépünk egy sötét helyiségbe, nem attól félünk, hogy egyedül vagyunk. Hanem attól, hogy nem vagyunk. És Tivadar aztán nem félt sem a sötéttől, sem a helyektől. De legalábbis nem látványosan. Mert ő ilyen volt. Nem félős. Mindenestre szedte a lábait, ahogy hazafele tartott. Hosszú nap volt. Felsorolni is nehéz lenne, mi minden történt. A pacuha ifjú zsebre tett kézzel igyekezett lakhelye felé. Ez egyrészt kamu-nyegle modorát támaszotta alá a nézők számára, másrészt a zsebében lévő karperecet szorította erősen.
Hazaérve kivette zsebéből a varázsereklyét. Az asztalra tette, hogy az szem előtt maradjon. Na, nem mintha lába kelhetett volna. Bár varázscuccok esetén az ember sosem tudhatja, hogy nem növesztenek-e szárnyakat és röppennek ki a nyitott ablakon. Tivadar be is csukta őket. Fő a biztonság. Ruháit elpakolta, ahogy kell. Végig csinálta az esti rutint. Lefeküdt az ágyába és pislogott és gondolkodott. Próbált aludni, de az ördögnek sem sikerült. Talán a telihold miatt? Nincs is most telihold. A karperec járt a fejében. És azzal együtt a Lány. Átfordult a jobb oldalára, majd vissza a balra. Aztán újra át. Oda. És vissza. És megint oda. A percek csendben teltek, de Tivadarnak csak nem jött álom a szemére. Kívülről a prücskök csivitelése hallatszódott. Párt kerestek, és egész éjjel tartó szerenádot adtak. Tivadar felült az ágyában. Markolta a takaróját. Szuszogott. Nézte az asztalt, amin a karperecet hagyta. Felkelt, és odalépett a varázstárgyhoz. Méregette. Az csendben az asztalon pihent. A hold fénye megcsillant pár gyöngyszemen. Nagy levegőt vett, és felkapta. Visszalépett az ágyához, és a párnája alá tette. Kicsit megint forgolódott. Benyúlt a párna alá. A karperec ott volt. Rendben. És szépen elaludt. Az a jó az alvásban, hogy sosem tudjuk mikor alszunk el. Csak azt vesszük észre, hogy reggelt van. Minden alvás olyan, mintha időutazók lennénk. Csak becsukjuk a szemünket és ZSUPSZ!, eltelt egy csomó óra.
A reggel hangjai hiába keresték Tivadar füleit. Ő csak aludt és aludt. Kezét a párnája alatt tartotta. Nem direkt. De mégis. Az órák csendben teltek. A hajnalból délelőtt lett szépen. Tivadar szemeit lassan kinyitotta. Az ablaka alól egy fekete-frigó dala hallatszódott. A madár amint észre vette, hogy Tivadar megmozdult, széttárta a szárnyait, és jégkockákat potyogtatva elröppent. Tivadar dörzsölgette a szemeit. Úgy érezte, kipihente magát, és mégis valami nyomasztotta. Hirtelen a párnája alá nyúlt. „Megvan!” – nyugtázta, és kivette a karperecet. Ismét az asztalra tette, és elindult fogat mosni.
Szanisz Ló és Rezső akkor értek oda Tivadarhoz, amikor az újra felöltözött és zsebébe tömte a Boszorkánytól zsákmányolt, vagyis talált holmit.
Kiléptek Tivadar lakásából. A nap hét plusz négy ágra sütött. Az 11 ág. Felhőknek nyoma sem volt. A szél az egyik fa mögött várt lesben. Az arra járókat akarta meglepni és jóóóól megfújni. Csak hát, a három jó barát nem arra tartott, ahol ő kukucskált. „Sebaj!” – gondolta a szél – „ Majd jön erre más.”
Ahogy haladtak, elértek a Tere-fere tere mellé. A lakók itt gyakran jöttek össze és cseverésztek. Tere-feréltek. Zöldövezet. Padok. Nyugi. Mi kell még? Rágcsát és üdcsit mindig hoztak magukkal. Most is jópáran ott üldögéltek és értekeztek. Ki erről, ki arról. Voltak fontos témák, mint például a dugványozott sólet virágok jövő évi ültetésének ütemezése a kelet-fenti szektorokban. És kevésbbé fontosak, mint a Cool-csagok téli vonulásának útvonalának beható elemzése.
Tivadar végignézett a lakókon. Volt, akit ismert, és volt akit nem annyira. Özv. Veresné Verses Veronika, a Kovács ikrek és Eszperente szerzet. Aki... álljunk csak meg! Kivel beszélget? Csak nem?! De! Az a Lány! Eszperente szerzet a Lánnyal csevegett. És milyen könnyeden. Mintha lufikról és vattacukrokról beszélgetnének. Tivadart valami furcsa, sárga érzés kerítette hatalmába.
Tivadar ekkor röhögni kezdett. Nem, nem nevetgélni. Nem kuncogni. Egyenesen röhögni. Szanisz Ló pedig együtt vele. Rezső magához tért. Annyit látott, hogy a két barátja egymást ölelgeti, és érthetetlen okból röhögnek, mint két fakutya.
Az ok persze nem volt érthetetlen. A Tere-fere tere mellett végig csiki-bokrok húzódtak. Azok indái elérték a két cimborát, és ellentmondást nem tűrően elkezdték őket csikizni. Csikizni, és egyre jobban magukhoz húzni. Rezső már majdnem pánikba esett, ám ezúttal erőt vett magán. Megragadta Tivadart, húzta, cibálta és rángatta minél messzebb a csiki-bokroktól. Amikor az indák szorításából sikerült kiszabadítania, közösen megragadták Szanisz Lót, akinek ekkor már potyogtak a könnyei a nevetéstől. Közös erővel cibálni kezdték a humoros növényzettől a vihógó lovat. Alig pár perc telt el és mind ott ültek a füvön egymás mellett. Túl voltak rajta. Mégsem volt este.
És elővette a karperecet. Vagyis annak darabjait. Ami valószínűleg a nagy ráncigálás során elszakadt. Tanácstalanság lett úrrá rajtuk. A Boszorkány ékszere elszakadt. A gyöngyök szanaszét. Talán nincs is meg mind. Most mi lesz?
Folyt. köv.?
Ehhez a meséhez még nem érkezett hozzászólás, legyél Te az első aki véleményezi!
A szerző biztosan nagyon hálás lesz érte!
Ezt a mesét írta: Miklós Krisztián amatőr író / társasjáték blogger
18 éves elmúltam, két kisfiam van (11 és 1,5), szeretek írogatni gyermekmeséket, verseket, és sci-fi novellákat. Rajzolni, dalokat írni és dalszöveget is. Kedvenc hobbim a társasjátékozás. ;)