Kép forrása: pixabay.com
Süni és a léggömb.
Az avar olykor meg-megzizzent, orrocska, két fénylő szem és egy tüskékkel borított hát látszott ki alóla. Süni motoszkált errefelé, most, hogy jól kialudta magát, igyekezett a tisztásra.
A tavaszi napfény kicsalogatta a gyerekeket a természetbe, a hosszú tél után alig várták, hogy a nyíló virágok között szaladgálhassanak. A friss fűre terített pléden színes léggömbök vártak arra, hogy felfújják őket. Egy kislány a pirosat vette kézbe, és nagy levegőt vett. Nagyon igyekezett, hogy óriási gömbbé alakuljon, fújta, fújta, egészen addig, amíg túl sok levegő jutott a belsejébe és nagy durranás kíséretében szétpukkant. Darabjai lehullottak a fűre, mint hatalmas piros virágszirmok libegtek ott. A kislány ijedten figyelte azokat, de a többi gyerek megnyugtatta, hogy velük is előfordult már, hogy szétpukkant a léggömb, mert túl sok levegőt fújtak bele.
– Nézd, itt egy másik, fújd fel ezt! – nyújtott egy kisfiú felé egy kéket.
A kislány nekiveseledett, és ezúttal sikerrel járt. Feldobta, és az szállt, szállt a levegőben egy darabig, ő szaladt utána, de egy arra járó szellő fuvallat tovább libbentette. Süni ekkor érkezett meg a rétre, és látta, hogy a levegőből egy kék gömb hull lefelé, éppen a háta közepére. Nagy durranást hallott, majd kék foszlányokat látott maga előtt. A kislány odaszaladt, lehajolt, megnézte, hogy mi okozta a léggömbje szétdurranását.
– Nézzétek, egy süni! – kiáltotta, mikor meglátta a kicsi állatot.
A többi gyerek odaszaladt, mindenkinek színes léggömb volt a kezében, pirosak, sárgák, zöldek és kékek. Süni ijedten szólalt meg:
– Ne haragudj kislány, nem akarattal durrantottam ki a tiéd!
– Ne félj, nem haragszom! Nem tehetsz róla, hogy éppen a tüskéidre esett! Tudod mit, felfújok egy másikat, megmutatom neked milyen szépen száll! – mondta a kislány.
Süni megnyugodott, hogy nem hibáztatja a gyerek, és így szólt:
– Szívesen megnézem!
A kislány előre szaladt a plédhez, ahol még több is hevert, és kiválasztott egy zöldet.
– Látod Süni? – kérdezte, mikor felfújta.
– Még nem értem oda, de azért innen is látom! –felelt Süni a távolból. Egy kisfiú épp mellette állt, felkapta őt, és odavitte a kislányhoz.
– Na, most teljesen közelről látom! – mondta Süni.
– Gyere, labdázzunk! Az orrod nem tüskés, arra rá tudom dobni! Ne félj, nem durran ki, ha ügyesek leszünk! – nevetett a kislány.
– Nem merem megcsinálni! És biztos, hogy nem is tudom! – mondta Süni.
– Meglátod, sikerülni fog! Próbáljuk meg! – bíztatta a kislány, leguggolt, és rádobta a léggömböt Süni orrára. Süni visszalökte neki, és így játszottak egy darabig. A zöld léggömb puhán esett Süni orrára, majd onnan a kislány kezébe, újra, és újra. Süni szívét boldogság járta át, még sosem szórakozott ilyen jól, örült, hogy megpróbálta.
– Nem fáradtál el? – kérdezte a kislány.
– De igen, pihenjünk egy kicsit! – felelte Süni.
Összekuporodott a kislány lába mellett, és figyelte a többi gyereket, amint dobálják a színes léggömböket.
– Eddig azt gondoltam, hogy egy süni sohasem játszhat léggömbbel! Gyere, folytassuk, már kipihentem magam! – mondta Süni.
A kislány felemelte őt.
– Akarsz velem jönni? – kérdezte tőle.
– Van kuckó a számomra? – kérdezett vissza Süni.
– Nincs. De majd építek! – felelt a kislány.
– Tudsz kuckót építeni nekem? – kérdezte Süni.
– Eddig még nem próbáltam! De remélem sikerülni fog! – mondta a kislány.
– Biztosan. Megyek veled! – felelt Süni.
A kislány hazavitte Sünit. Épített neki egy kuckót, amely olyan jól sikerült, hogy Süni imádott benne élni, ezért nem hagyta el a kislány otthonának a kertjét, melyben a kuckója állt. Néha előfordult, hogy léggömböt fújt a kislány, odadobta neki, ő vigyázva az orrával elkapta, és már nem jutott eszébe, hogy egy süninek nem való a léggömb.
Ehhez a meséhez még nem érkezett hozzászólás, legyél Te az első aki véleményezi!
A szerző biztosan nagyon hálás lesz érte!
PRÉMIUM
Ezt a mesét írta: Kovácsné Demeter Monika Iringó meseíró
Debrecenben születtem. Itt érettségiztem a Tóth Árpád Gimnáziumban, itt végeztem okleveles vegyészként a Kossuth Lajos Tudományegyetemen. A BIOGAL- TEVA Gyógyszergyárban 40 évig dolgoztam gyógyszerfejlesztőként. Két fiam és négy unokám van. Gyerekkorom óta szeretek történeteket írni. A meseírást 2023-ban kezdtem, és ez új utat nyitott az életemben. Remélem, akik olvassák a meséimet, azoknak örömöt szerzek, mert akk...