Csipike, Csipke és Csupafül vásárolni megy.
Csipike, Csipke és Csupafül, a három jóbarát vásárolni indult a bevásárlóközpontba.
- Kezdődjön hát a készülődés a húsvéti ünnepekre!-jelentette ki Csupafül, a nyulacska.
-Idén legyen bőséges az ünnepi asztal!- vágta rá Csipke, a bárányka.
-Azért törekedjünk a takarékosságra!- mondta Csipike, a csibe. Csipke tolta a kosarat, Csipke és Csupafül a listát olvasva pakolta a termékeket.
- Egy fonott kalács, egy húsvéti sonka, három darab pogácsa, egy tálca tojás, és a sütemények. – sorolta Csipke. -Ja, és a torma, az majdnem kimaradt!- kiáltott fel vidáman Csupafül.
- Mit fogunk készíteni?-érdeklődött Csipike.
- Tojásos nokedlit, székelykáposztát, főtt tojást és főtt sonkát. Mit gondoltok, jó lesz?
- Tökéletesen!- vágták rá a többiek.
- Amit vettünk, abból a legtöbb kész áru, nem kell se sütni, se főzni.- mondta Csipke kedvesen.
- Azt hiszem mindent megvettünk.- jelentette ki Csipike.
-Menjünk fizetni.-felelte Csipke. Csupafül egyesével rárakta a vásárolt árukat a pultra. Az önkiszolgáló pénztár sorra leolvasta a termékek vonalkódját, aztán Csupafül egyenesen bepakolta a termékeket a három bevásárlótáskába. Berakta a papírpénzt, a gép kidobta a visszajárót, és kinyomtatta a blokkot. Azaz Csupafül fizetett az önkiszolgáló kasszánál.- Kész is van.-mosolyodott elmehetünk. Mindenki felkapott egy táskát, elköszöntek és jókedvűen elindultak haza.
-Mit ettünk tegnap és tegnapelőtt?- törte a fejét Csipke.
-Csütörtökön friss zöldekből készült ételeket ettünk: spenótot, sóskát, csalánt, borsót, salátát és káposztát. Péntek déltől héjában sült krumplit, és hagymás burgonyát.- mondta Csipike.
- Igen, akkor jól emlékszem-mosolygott Csupafül.
-De jó neked Csupafül!- mondta Csipke.
-Ugyan miért?
-Mert ilyenkor húsvétkor, körülötted forog a világ!
-Ezt meg hogyan érted?-képedt el Csupafül.
-Tudod te jól, egy szimbólum vagy.
-Ahogy ti is!- kacagott fel.
- Mi is?-csodálkozott Csipke és Csipike.
-Igen.
-Hogyhogy?-kérdezték.
-Hát elmondom. A nyuszi hagyomány Németországból terjedt el egy tévedés miatt. Ugyanis itt gyöngytyúkot ajándékoztak egymásnak az emberek. Német nyelven a nyuszi és a gyöngytyúk neve nagyon hasonló. A tyúk pedig tojást tojik. Ez a hiba vezetett ahhoz, hogy a nyulacska szimbólummá vált.
- Hű, de érdekes!- mondta Csipke és Csipike leesett állal. –Folytasd kérlek!
- A húsvéti bárány Jézust jelképezi. Isten bárányának is hívják. A kisbari szelíd. Ártatlan, mint a „ma született bárány”, szokták mondani. Ezért lett jelkép a bárány. Ahogy újjászületik a természet, avagy kitavaszodik, ugyanúgy a csibe is kibújik a tojásból, megszületik. Ezért lett jelkép a csibe. Tehát mindhárman egyformán, ugyanolyan fontosak vagyunk.
-Köszönjük, hogy elmondtad.-felelte elégedetten Csipke és Csipike.
-Nagyon szívesen. Ha hazaérek, megszentelem a három barkaágat, amit a vázába tettem és hímes tojásokat aggatok rá. Hangulatos lesz tőle a lakás- jelentette ki vidáman Csupafül.
Eközben hazaértek, és jó hangulatban nekiláttak az ünnepi ételek elkészítéséhez.
Ehhez a meséhez még nem érkezett hozzászólás, legyél Te az első aki hozzászól!
A szerző biztosan nagyon hálás lesz érte!
PRÉMIUM
Ezt a mesét írta: Gani Zsuzsa hobbi meseíró, történetíró, versíró
Kilenc éve kezdtem verseket, meséket, történeteket írni, melyek főként a természetről, illetve hagyományőrzésről szólnak. Hiszen ismernünk kell a múltunkat és ezt a felmérhetetlen jelentőségű hagyatékot tovább is kell adnunk a jövő nemzedékének. A mesékkel, történetekkel a szórakoztatás és az örömszerzés is a célom. Ha mosolyt varázsolok a gyermekek orcájára, és ha a szívét, lelkét megérintettem, már meg...